"МОЛОДІЖНА ВАРТА"

Громадянська кампанія “Молодіжна варта”

Ми об'єднали зусилля в рамках кампанії громадянського контролю за виконанням політичними силами зобов'язань перед  українською молоддю на 2007-2012 роки.
Молодіжна варта

Молодіжний кредит на житло PDF Друкувати Електронна адреса
Написав Administrator   
Понеділок, 28 березня 2011 11:18

Сьогодні в Україні питання забезпечення молоді житлом є досить актуальним. Ціни на нерухомість з кожним роком стрімко зростають, черги на забезпечення громадян житлом збільшуються, а заощадити на квартиру чи будинок із заробітної плати неможливо. Що ж робити? Рано чи пізно родині буде потрібен власний дах над головою. Що сьогодні пропонує молодим сім’ям державна програма забезпечення молоді житлом? Молодіжний кредит — це нездійсненна мрія чи все-таки реальний вихід зі скрутного становища?

Проблема забезпечення громадян, зокрема молоді, житлом завжди була гострою для нашої держави. На виконання вимог ст. 47 Конституції України держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Для вирішення зазначеної проблеми держава застосовує для нашої країни метод кредитування будівництва і придбання житла за рахунок бюджетних коштів.

Головною діючою особою у всьому, що стосується молодіжного кредитування, є Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву – бюджетна організація, що є посередником між Держбюджетом України та бажаючими придбати житло. Цей Фонд має свої регіональні відділення у всіх областях України.

Молодіжний кредит можна одержати тільки один раз. Молоддю вважаються громадяни України від 14 до 30 років. Кредит надається на будівництво (або реконструкцію) і придбання житла строком до 30 років. Xоча кредит і надається молодим сім’ям і самотнім громадянам на 30 років, проте є одне обмеження – кредит не може надаватися довше, ніж старший з подружжя досягне пенсійного віку. Зараз пенсійним віком вважається 55 років для жінок і 60 років для чоловіків, проте із введенням в дію нових пенсійних реформ даний вік може бути збільшено. Термін кредиту обчислюється від дати укладення кредитного договору.

Список документів,  необхідний для  одержання молодіжного кредиту:

 • Заяву на одержання кредиту.
 • Довідку про перебування на квартирному обліку.
 • Довідку про склад родини.
 • Копію свідоцтва про шлюб.
 • Паспортні дані.
 • Копію свідоцтва про народження дитини або дітей.
 • Довідку про доходи з місця роботи або договорів поручительства.
 • Копію довідки про присвоєння індивідуального ідентифікаційного номера.
 • Будівельний паспорт, затверджений органом архітектури та проектно-кошторисну документацію.

Якщо у складі сім’ї позичальника сталися зміни, які впливають на визначення розміру пільг, він упродовж одного місяця подає регіональному управлінню Фонду відповідну заяву та документи встановленого зразка, що підтверджують такі зміни. На підставі цих документів та відповідно до зазначеного Положення до кредитного договору вносяться зміни із зазначенням обсягів щоквартальних платежів за кредитом і відсотків за користування ним.

Перший внесок складає не менше 6% від вартості житла, який вноситься на ваш особовий рахунок, що спеціально для цього відкривається регіональним управлінням Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в одному з банків.

Максимальний розмір кредиту визначається виходячи з норми 21 кв.м. площі на кожного члена сім’ї і додатково 20 кв.м. на сім’ю. Також потрібно враховувати, що кредит розраховується відповідно до цін, що діють на момент укладення договору.

Як можна використати такий кредит? При придбанні житла за програмою молодіжного кредитування можна купити дім або квартиру за умови, що дім, в якому розташована квартира, зведений не більше 10 років тому, або реконструювався не більше 5 років тому. Це стосується і житла, яке ще тільки будується.

Хто має право на молодіжний кредит? Відповідно до чинного законодавства право на отримання кредиту мають сім’ї і самотні молоді громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, а саме: сім’я, в якій чоловік і дружина у віці до 30 років включно; неповна сім’я, в якій мати (батько) у віці до 30 років включно має неповнолітніх дітей або одну дитину;  самотні молоді громадяни у віці до 30 років включно; емолоді вчені.

При виборі кандидатів на отримання молодіжного кредиту перевага надається:

 • молодим громадянам, сім’ї, в якій чоловік або дружина користуються правом першочергового або позачергового отримання житлових приміщень;
 • сім’ям, у яких один з членів в поточному році досягає граничного віку отримання кредиту;
 • молодим вченим;
 • молодим спортсменам, що мають видатні досягнення на офіційних національних і міжнародних змаганнях і включені до складу збірних команд України;
 • сім’ї, в якій чоловік або дружина знаходяться на обліку громадян, яким потрібне поліпшення житлових умов.

Одержите ви кредит чи ні, все-таки залежить від вашої наполегливості і завзятості.

Рішення про надання кредиту.

Рішення про надання кредиту ухвалюється регіональними управліннями Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву протягом місяця з дня подачі документів за умови фактичного надходження кредитних ресурсів на його рахунки в органах Державного казначейства.

Таким чином кількість виданих кредитів обмежується кредитними ресурсами, які фонду виділяє держава.  У разі відмови в наданні кредиту регіональне управління фонду повідомляє про це вам в місячний термін у письмовій формі. Проте якщо ви вважаєте це рішення упередженим або воно просто вас не влаштовує, ви можете його оскаржити.

Проте не все так погано як здається, окрім державних молодіжних кредитів є ще і банківський молодіжний кредит, одержати який можна без державного бюрократизму і корупції. Держава компенсує близько 10%.

На сьогодні Фонд сприяння молодіжному житловому будівництву уклав угоди з 22 комерційними банками, до яких можна звернутися.

Чиновники визнають, що забезпечення молоді житлом має для держави стратегічне значення, бо статистика свідчить, що з року в рік усе більше молодих українців не поспішають одружуватися і народжувати дітей саме тому, що не мають власного кутка.

Марія НІМЕЧКО

http://newformaty.com.ua/?p=416
 

MVarta Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed FM2012 
Групи Google

Підписатися на розсилку

МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ

Ел. пошта:
Відвідати цю групу

Наша княпочка

Банер
Follow us on Twitter

Останні підписанти

Підпишіть петицію
Kevinarref KevinarrefUP
StevSnuh StevSnuhAM
Lessmooro Lessmoorobt
EllBync EllByncKC
afenetlayegol ediujoziqt
ikocodu oangocatuvuyo
omunomiraoco enusowo
bwinexud igenebofuku
equtavaluqis axuaxeherug
uexazonagar ahenuva