"МОЛОДІЖНА ВАРТА"

Громадянська кампанія “Молодіжна варта”

Ми об'єднали зусилля в рамках кампанії громадянського контролю за виконанням політичними силами зобов'язань перед  українською молоддю на 2007-2012 роки.


Молодь потребує негайного вирішення житлової проблеми

Електронна адреса Друкувати PDF

Влада має почати вирішення проблеми житла для молоді. Про це зазначили представники молоді та студентів під час круглого столу “Молодь і житло”, що відбувся 9 квітня в рамках громадянської кампанії «Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає!».

Валерій Омельчук, голова ради Всеукраїнської асоціації "Укрмолодьжитло", колишній керівник Державного фонду молодіжного житлового будівництва України наголосив, що у 2009 році проблеми з фінансуванням житлових програм були грандіозні. «На програму пільгового кредитування (видається державний кредит на придбання готового житла чи на його будівництво) з державного бюджету виділили нуль гривень, і тільки завдяки коштам місцевих бюджетів (37 мільйонів гривень) та коштам статутного капіталу самого Фонду (30 мільйонів гривень) за цією програмою вдалося видати 228 кредитів».

 

Молодь потребує негайного вирішення житлової проблеми

Електронна адреса Друкувати PDF

9 квітня в рамках громадянської кампанії  «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!»  відбувся  круглий стіл "Молодь і житло”. Його метою було висвітлення  питання доступу молоді до  житла та визначення шляхів розв’язання найскладнішого завдання молодіжної політики в Україні.

     Валерій Омельчук, голова ради Всеукраїнської асоціації "Укрмолодьжитло", колишній керівник Державного фонду молодіжного  житлового будівництва України наголосив, що у 2009 році проблеми з фінансуванням житлових програм були грандіозні. «На програму пільгового кредитування (видається державний кредит на придбання готового житла чи на його будівництво) з державного бюджету виділили нуль гривень, і тільки завдяки коштам місцевих бюджетів (37 мільйонів гривень) та коштам статутного капіталу самого Фонду (30 мільйонів гривень) за цією програмою вдалося видати 228 кредитів». На думку Валерія Омельчука, будь-які спроби змінити умови молодіжного житлового кредитування є утопічними. «Причина «утопічності» - відсутність прямого зв’язку з народжуваністю і відсутність фінансування навіть на діючий механізм», - підкреслив він.

 

Молодь вимагає дешевого житла І можливості брати іпотечні кредити під 7% річних

Електронна адреса Друкувати PDF

  Наталія БІЛОУСОВА, «День»


ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ /«День»

 
 

Представники понад 25-ти молодіжних організацій днями звернулися до прем’єр-міністра України з проханням закласти в бюджет на 2010 рік кошти на будівництво молодіжного житла. На підтримку свого звернення молодь організувала навпроти приміщення Кабінету Міністрів України ще й акцію протесту під назвою «Одне ліжко для всіх: або чому молодь демонструє любов під Кабміном». Під час акції близько 50 студентів-активістів столичних ВНЗ наочно продемонстрували уряду брак квадратних метрів: розстелили на землі килими-ліжка, і, щоб сісти на них, боролися між собою.

Такі килими-ліжка — це символічне відображення довжелезної квартирної черги, в якій у 2009 році вже зареєстровано 1 мільйон 200 тисяч молодих сімей та одиноких молодих осіб, пояснює «Дню» один із організаторів акції, член Національного комітету громадянської компанії «Молодіжна варта» Олександр Солонтай.

За його словами, дефіцит квадратних метрів дуже гостро відчуває молодь (близько 13 мільйонів осіб), яка не може похвалитися великими заробітками. «Вартість типової однокімнатної квартири в Києві становить від 50 до 120 тисяч доларів — залежно від району. Якщо купувати квартиру в найгіршому районі, то молоді люди із нормальним заробітком можуть купити в найгіршій квартирі один квадратний метр за рік», — оцінює купівельну спроможність молодих Солонтай.

Не допомагає й іпотека. На думку президента Національного студентського союзу Анатолія Ігнатовича, шанси молодої людини отримати позитивну відповідь на отримання банківського іпотечного кредиту близька до нуля. «Причина відмови до банальності проста — неплатоспроможний клієнт», — говорить він. Та й іпотечні відсотки зависокі. «Але якщо брати в середньому, то обіцяні Партією регіонів 7% (для іпотечного кредиту. — Авт) молодь ще зможе осилити», — підсумовує він. Тож організатори та учасники акції просять закласти до бюджету кошти на відновлення фінансування програми молодіжного кредитування. За словами Солонтая, протягом 2009 року багато з таких програм не працювали саме через брак коштів.

 

Одне ліжко для усіх: або чому молодь демонструє любов під КабМіном

Електронна адреса Друкувати PDF

24 березня представники понад 25-ти найпотужніших молодіжних організацій України передали звернення Прем’єр-міністру України з проханням закласти необхідні видатки у сумі 7 млрд. грн. у 2010 році для реалізації програми збільшення житлового фонду України і забезпечення громадян доступним житлом.

На підтримку звернення під стінами Кабінету Міністрів України відбувся прес-брифінг та акція «Одне ліжко для усіх: або чому молодь демонструє любов під КабМіном» в рамках загальноукраїнської ініціативи «Владо, будуй обіцяне!», організованих Всеукраїнською громадянською кампанією «Молодіжна варта».

Мета ініціативи - розширити доступ молодих людей до житла через виконання обіцянок політичних лідерів, впровадження реформ, подолання корупції в сфері житла.

«
З 2007 до 2010 року усе залишається без змін. В Україні і надалі відсутні такі місця роботи, де молода людина може заробити на квартиру, навіть у кредит. Єдине виключення – стати власником бізнесу…Але чи під силу це багатьом молодим людям, і чи є таке суспільство справедливим ? Недоступність житла - це одна із причин, чому сьогодні понад 50% молодих людей мріють виїхати з України. Саме тому ми ініціювали цю кампанію, щоб сприяти розширенню можливостей для молоді отримати доступне житло. Це проблема молоді №1», - сказала під час прес-брифінгу Євгенія Малих, один із організаторів, член оргкомітету Кампанії.

 

 

Коментар члена Національного комітету «МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ» Сергія Пархоменка (МНК) щодо проблеми забезпечення молоді житлом

Електронна адреса Друкувати PDF

Представники  партій, що наразі перебувають в  парламенті, як провладних, так і  опозиційних, мають тісні стосунки з провідними банками та будівельними компаніями країни. А банкам не вигідно робити кредитну ставку, скажімо, у 5%, будівельним кампаніям невигідно продавати житло за реальними цінами, без накрутки. Антимонопольному комітету в свою чергу невигідно проводити антидемпінгові розслідування, бо керівництво комітету також призначається з лав провладних політичних сил. Виходить замкнуте коло, всі учасники якого тісно пов’язані одне з одним. Отже, навряд чи варто очікувати на те, що урядовці наступлять на горло пісні своїх партнерів з банківського чи будівельного сектору.  

Щодо  будівництва соціального житла, то я тут не відкрию Америки, якщо скажу, що на нього просто немає коштів. Тому ми, молоді українці, зобов’язані постійно тиснути на владу, щоб вона займалася не балачками довкола мовних чи геополітичних питань, а вирішенням нагальних проблем з житлом.  

 

«Одне ліжко для усіх»

Електронна адреса Друкувати PDF

Запрошуємо Вас на прес-брифінг та акцію «Одне ліжко для усіх: або чому молодь демонструватиме любов під КабМіном» в рамках загальноукраїнської ініціативи «Владо, будуй обіцяне!», організованих Всеукраїнською громадянською кампанією «Молодіжна варта».

Прес-брифінг відбудеться 24 березня, в середу,  об  11.00 під стінами Кабінету Міністрів України, за адресою вул. Грушевського 12/2.

У прес-брифінгу візьмуть участь:

Солонтай Олександр, організатор, представник ГО «Інститут політичної освіти»;

Малих Євгенія, організатор, член  Всеукраїнської громадянської кампанії «Молодіжна варта»

Одразу після прес-брифінгу розпочнеться акція на підтримку звернення Прем’єр-міністру України з проханням  закласти необхідні видатки у сумі 7 млрд. грн. для реалізації  програми  збільшення житлового фонду України і забезпечення громадян доступним житлом.  Звернення із підписами понад 25 найбільш потужних громадських організацій активісти передадуть владі.

 
Сторінка 10 з 15

MVarta Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed FM2012 
Групи Google

Підписатися на розсилку

МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ

Ел. пошта:
Відвідати цю групу

Опитування

За кого голосуватимеш на виборах?
 

Login Form



Наша княпочка

Банер
Follow us on Twitter

Останні підписанти

Підпишіть петицію
Kevinarref KevinarrefUP
StevSnuh StevSnuhAM
Lessmooro Lessmoorobt
EllBync EllByncKC
afenetlayegol ediujoziqt
ikocodu oangocatuvuyo
omunomiraoco enusowo
bwinexud igenebofuku
equtavaluqis axuaxeherug
uexazonagar ahenuva