"МОЛОДІЖНА ВАРТА"

Громадянська кампанія “Молодіжна варта”

Ми об'єднали зусилля в рамках кампанії громадянського контролю за виконанням політичними силами зобов'язань перед  українською молоддю на 2007-2012 роки.
Молодіжна варта

Кріпацтво не для студентів PDF Друкувати Електронна адреса
Написав Administrator   
П'ятниця, 12 грудня 2008 01:19

ImageБюджетникам «світить» примусове відпрацювання.

Громадянська кампанія «Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає» виступила зі сміливою заявою: міністр освіти і науки України Іван Вакарчук - потенційний зрадник. Причина такого висновку - нібито, пан Вакарчук під час зустрічі зі студентами привселюдно заявив, що підтримує ідею примусового відпрацювання, що міститься в проекті нової редакції Закону «Про вищу освіту».

Таким чином, він «...відмовився від дотримання даних молоді передвиборчих обіцянок блоку «НУ-НС», за квотою якого його було включено до складу чинного Кабінету Міністрів», - переконані у «Молодіжній варті». Сам Іван Вакарчук називає такі заяви нечесними.

Розмови навколо нової редакції проекту Закону «Про вищу освіту» точаться вже давно, і от спалахнули з новою силою. Найбільше обурення у студентства викликає оновлена стаття №56. У ній йдеться про те, що студенти, які навчалися за державний кошт, мають не менше трьох років відпрацювати за місцем направлення. Крім того, якщо випускник звільниться за власним бажанням або ж буде звільнений за порушення трудової дисципліни, то, згідно з проектом, має відшкодувати до Державного бюджету витрати, пов'язані з його навчанням. Згідно з діючим законодавством випускник вільний у виборі місця роботи. Тож обурення і хвилювання тих, хто навчається за кошти держави, не дивні: за державну освіту можна і в «кабалу» потрапити.

Гучніше за інших обурилася громадянська компанія «Молодіжна варта», яка і назвала міністра Івана Вакарчука «потенційним зрадником», а нову редакцію закону такою, що не відповідає ні Конституції України, ні Кодексу законів про працю.

- Вирішувати проблему відсутності належної кількості кадрів, зокрема у невеликих населених пунктах, потрібно не примусовим відробітком випускників, а створенням належної системи заохочень та гарантій працівникам освіти, медицини, культурної та соціальної сфер. Наголошуємо, що система заохочень та гарантій була присутня у передвиборчих обіцянках усіх без виключення політичних партій, які зараз перебувають при владі», - йдеться у заяві громадянської кампанії.

Сам міністр освіти і науки Іван Вакарчук дає відсіч таким заявам, бо проект редакції Закону «Про вищу освіту» перебуває ще на стадії обговорення, і вважає, що в такий період подібні заяви - це нечесно. «В якому розумінні я порушив передвиборчі обіцянки? Я нікуди не обирався, мене призначили на посаду, - сказав пан Вакарчук у коментарі для «Вечірки». - І я нічого нікому не обіцяв, бо я не є членом партії, не йшов на вибори. Я дійсно казав, що була така позиція щодо статті 56, і пояснив, що пропозиція йшла не від міністра, а від тих, хто брав участь у складанні положень проекту Закону «Про вищу освіту». Тому не треба «тиснути» на міністра. Існують пропозиції від усіх сторін, і я маю зважено підходити до них. По-друге, це не є остаточний документ, його поки що ніхто не підписував, і невідомо, що саме ще буде підписано. А ось коли цей проект буде оприлюднено на сайті Міністерства освіти і науки як офіційний документ, тоді можна буде щось говорити. Зараз крайні тлумачення навколо нової редакції Закону «Про вищу освіту» - у такий спосіб дискусії не ведуть. Це має бути обговорення, а не викрикування гасел та чіпляння ярликів. Яким буде закон, ще невідомо. І ще одне - частина студентів виступала за відпрацювання за призначенням, проте була менш галаслива, ніж ті, хто був проти. Я нікого не звинувачую, але все ще перебуває на етапі обговорення документа».

Все це трошки нагадує події трирічної давнини, коли міністр охорони здоров'я Микола Поліщук своїм наказом зобов'язав більшість студентів-медиків відпрацьовувати у сільській місцевості, куди вони отримували б скерування. Таким чином намагалися вирішити проблему дефіциту кадрів у провінції. Проте такий крок призвів тільки до масових студентських страйків, які називали «білою революцією». Нова редакція закону «Про вищу освіту» стосується не лише медиків, тож чи витримає країна всеукраїнський студентський страйк? Чи такий крок - це просто платформа для гасел напередодні виборів? Утім, судячи з того, як зараз працює український парламент, студентам-бюджетникам найближчим часом немає чого хвилюватися.

Вечірній Київ

Останнє оновлення ( П'ятниця, 12 грудня 2008 01:23 )
 

MVarta Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed FM2012 
Групи Google

Підписатися на розсилку

МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ

Ел. пошта:
Відвідати цю групу

Наша княпочка

Банер
Follow us on Twitter

Останні підписанти

Підпишіть петицію
Kevinarref KevinarrefUP
StevSnuh StevSnuhAM
Lessmooro Lessmoorobt
EllBync EllByncKC
afenetlayegol ediujoziqt
ikocodu oangocatuvuyo
omunomiraoco enusowo
bwinexud igenebofuku
equtavaluqis axuaxeherug
uexazonagar ahenuva