У четвер, 11 жовтня, в Українському домі «Перемога» відбувся другий Форум Майбутнього – ФМ 2012. Форум у Тернополі зібрав близько 150 учасників, представників громадських організацій, молодіжних мас-медіа, органів студентського самоврядування.
Форуми ФМ 2012 тривають з 10 по 17 жовтня 2012 року, з ініціативи громадянського руху ЧЕСНО та громадської кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!». Форум є ефективною платформою для спілкування молоді з експертами, журналістами та громадськими діячами на тему активізації молодіжних середовищ до свідомого голосування під час виборів до Верховної Ради України 28 жовтня 2012 року.
Серед презентаторів ФМ-2012 у Тернополі були: Олег Рибачук – засновник громадянського руху ЧЕСНО, Олександр Солонтай – політичний експерт та член нацкомітету громадської кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!», Анатолій Пікуль – громадський діяч, член нацкомітету громадської кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!», Андрій Зінченко – регіональний координатор громадянського руху ЧЕСНО, Назарій Зелінка – громадський діяч, автор молодіжного порталу м. Тернополя. Модератором форуму виступив телеведучий та журналіст Богдан Кутєпов.
Запрошуємо на Молодіжний "Форум майбутнього.2012"
В жовтні активна молодь збиратиметься на найголовніші молодіжні події року - молодіжні форуми. Учасником молодіжних «Форумів Майбутнього.2012» (скорочено "ФМ 2012!”) може стати будь яка молода людина яка прагне впливати на майбутнє України.
«ФМ 2012!» відбудеться в 7 студентських містах. В кожному місті збереться до 200 лідерів, активістів та членів молодіжних громадських організацій та рухів, студентських самоврядних організацій та звичайних молодих людей з активною громадянською позицією з усієї України.
Форуми відбудуться: |
Форум Майбутнього «Своє майбутнє обираю сам!»
Головам всеукраїнських молодіжних,
студентських, громадських, дитячих,
самоврядних позапартійних організацій
Щодо підготовки ФМ 2012.
Форум Майбутнього
«Своє майбутнє обираю сам!»
Шановні друзі, колеги та партнери по молодіжному руху !
Як відомо, 5 років тому розпочалася громадянська кампанія «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за Вами спостерігає!» з метою контролю за виконанням політичними силами що потрапили у парламент зобов'язань перед українською молоддю. Наша кампанія МВАРТА добігає свого логічного завершення. Національний комітет кампанії підготував звіт по завершенню 5 річної роботи кампанії, детально проаналізувавши роботу Верховної Ради України, партій, народних депутатів на предмет виконання своїх зобов’язань перед молоддю.
З метою широкого поширення інформації серед молодіжних середовищ, студентства, молодіжних організацій, з 10 по 17 жовтня планується проведення серії масштабних молодіжних форумів. Молодіжні форуми планується провести разом з рухом «Чесно» в 7 великих студентських містах України, зібравши разом по 200 молодих, активних людей на кожному форумі.
Цю подію ми назвали Молодіжний «Форум Майбутнього. ФМ 2012»
МОЛОДЬ ТА АРМІЯ: косиш від армії? плати! Хочеш піти служити? також заплати!
Незважаючи на декларації про створення професійної армії, в Україні й надалі досі існує примусовий призив в армію на строкову службу
Однією з проблем, яка активно підіймалася ще з початку 90-х років, є примусова строкова служба в армії. Ця проблема підіймалася молоддю ще в часи боротьби за незалежність. Так, СРСР давно нема, а в Україні досі кримінальна відповідальність за ухилення від строкової служби, і при тому відсутня робота з тими, хто бажає добровільно брати участь в службі, допомозі збройним силам.
Строкова військова служба в цифрах
Хлопці 18-25 р. / рік |
1999 |
2003 |
2005 |
2007 |
2008 |
2009 |
2010 |
2011 |
2012 |
Не проходили призову |
1 500 000 |
2 000 000 |
|||||||
Призвано на службу, тис |
101 |
83 |
71 |
60 |
47 |
53 |
52,7 |
52,7 |
40,3 |
* в Україні загальна кількість чоловіків віком від 18 до 25 років за останні 10 років зменшилася на 0,5 млн. і становить бл. 2,6 млн. осіб станом на 2011 рік.
Влада відреагувала на безквартирних
Напередодні Маршу інвесторів Кабмін нарешті поцікавився переліком проблемних будівельних об’єктів
|
Володимир Михайлович Зубко й гадки не мав, що на старість змушений буде тулитися із дружиною в однокімнатній квартирі разом з родиною сина. Хіба міг він передбачити, що вклавши в нове житло, яке забудовник обіцяв здати вже через рік, Володимир Михайлович більше трьох років буде слухати обіцянки ось-ось здати об’єкт. А вийшло саме так. Більше того, щомісяця родина Зубко змушена сплачувати відсотки за кредит. 600 доларів за квартиру, жити у якій їм чи й доведеться...
А таких родин як Зубко по всій Україні — 120 тисяч. 120 тисяч українців не мають власного даху над головою, хоча і сплатили за свої квартири 100% вартості. «Над 4,5 тисячі об’єктів будівництва сьогодні стоїть мертва тиша і ллються сльози людей, які від держави не отримали ні захисту, ні підтримки, — каже президент ГО «Асоціація приватних інвесторів та власників» Тетяна Шальман. — У нас інвесторів незавершеного житлового будівництва замість дахів над головами, залишились лише парасольки та пусті обіцянки органів державної влади. Тому ми вийшли під Кабінет Міністрів України та Адміністрацію Президента для того, щоб відкрити очі нашій державі та врешті-решт показати масштаби нашої біди».
Наша історія успіху
МВАРТА – це відповідь молоді політикам, які забули про молодь!
Успіх №1, всі політики мають молодіжну програму: У 2007 році молодими активістами було створено громадську кампанію «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!». Метою п’ятирічної діяльності (саме на такий термін створена кампанія) було допомогти партіям сформувати конкретні програми, а потім допомогти політичним силам, що подолали 3% бар’єр на виборах, дотримуватись своїх передвиборчих програм, зобов’язань та обіцянок, що стосувались молоді, якої в Україні 1/3 від населення.
Опитування показали, що молодь хоче, щоб навпроти кожного пункту передвиборчої обіцянки з’явилося «виконано», «зроблено», «реалізовано», «впроваджено». У випадку невиконання обіцянок, молодь готова політиків «провчити».
Кампанія МОЛОДІЖНА ВАРТА в історії молодіжного руху є найдовшим в часі проектом, що вже саме по собі є успіхом.
Успіх №2, масовість: Багато молодих активістів побачили і впевнились, що вони справді можуть впливати на владу. Це дуже важливе еволюційне зрушення для майбутнього громадянського суспільства в Україні в цілому. До проведення кампанії активісти багатьох організацій тільки теоретично розуміли як впливати на владу, а завдяки кампанії практично навчилися це робити безпосередньо.
Успіх№3, досягнення: Дії кампанії призвели до того, що життя молодих людей почало змінюватися. Наприклад, у студентства з’явився цілорічний пільговий проїзд на залізничному транспорті, а раніше, як відомо, він переривався літнім періодом. Студенти отримали право самоврядування, зросла стипендія. 2010 році відновила роботу програма молодіжного житлового будівництва, розпочалася реалізація програми «Доступне житло». Перераховувати всі досягнення МВАРТИ довго, важко їх оцінити, адже серед них є такі системні, як постійне внесення пропозицій до законів, так і суто практичні для кожної мами, - зростання допомоги при народженні дитини. МВАРТА постійно готує моніторингові огляди стану виконання обіцянок.
Успіх №4, співпраця: Завдяки співпраці молодіжних організацій з іншими різноманітними організаціями, можна досягати значно більшого успіху ніж самостійно. Так, коаліція «За Україну вільну від тютюнового диму» за цей період домоглася зникнення білбордів з цигарками (зникли також з горілкою). Заборонено вживати алкоголь та палити в транспорті, місцеві ради можуть регулювати час продажу алкоголю, робити обмеження під час проведення фестивалів, культмасових заходів на свої територіях. Молодь бачить – співпраця і взаємодопомога громадян між собою є часто вирішальним елементом для досягнення успіху громадськістю.
Перспектива: у 2012 році закінчиться строк повноважень Верховної Ради України. Політики знову хочуть піти на вибори і отримати підтримку людей.
МВАРТА хоче надати всім громадянам України інформацію, як саме політики виконували свої зобов’язання, на прикладі молоді, а це 13 млн. людей віком від 14 до 35 років, з яких 11 млн. мають право голосу.
Це стосується:
192 депутата - Партія Регіонів
100 депутатів - Батьківщина, ПРП, УСДП та ін. (Блок Юлії Тимошенко)
65 депутатів - Фронт Змін, Народний рух України, УНП, ХДС, ЄЦ, УП «Собор», ПЗВУ, Громадянська позиція, За Україну (блок «Наша Україна – Народна Самооборона)
25 депутатів - Комуністична партія України, КПРС
20 депутатів - Народна партія
Також це стосується усіх партій, які створені народними депутатами діючої Верховної Ради України. Всього мова йде про 23 з 180 існуючих політичних сил.