"МОЛОДІЖНА ВАРТА"

Громадянська кампанія “Молодіжна варта”

Ми об'єднали зусилля в рамках кампанії громадянського контролю за виконанням політичними силами зобов'язань перед  українською молоддю на 2007-2012 роки.
Молодіжна варта

Одне ліжко для усіх: або чому молодь демонструє любов під КабМіном PDF Друкувати Електронна адреса
Написав Євгенія   
П'ятниця, 26 березня 2010 23:01

24 березня представники понад 25-ти найпотужніших молодіжних організацій України передали звернення Прем’єр-міністру України з проханням закласти необхідні видатки у сумі 7 млрд. грн. у 2010 році для реалізації програми збільшення житлового фонду України і забезпечення громадян доступним житлом.

На підтримку звернення під стінами Кабінету Міністрів України відбувся прес-брифінг та акція «Одне ліжко для усіх: або чому молодь демонструє любов під КабМіном» в рамках загальноукраїнської ініціативи «Владо, будуй обіцяне!», організованих Всеукраїнською громадянською кампанією «Молодіжна варта».

Мета ініціативи - розширити доступ молодих людей до житла через виконання обіцянок політичних лідерів, впровадження реформ, подолання корупції в сфері житла.

«
З 2007 до 2010 року усе залишається без змін. В Україні і надалі відсутні такі місця роботи, де молода людина може заробити на квартиру, навіть у кредит. Єдине виключення – стати власником бізнесу…Але чи під силу це багатьом молодим людям, і чи є таке суспільство справедливим ? Недоступність житла - це одна із причин, чому сьогодні понад 50% молодих людей мріють виїхати з України. Саме тому ми ініціювали цю кампанію, щоб сприяти розширенню можливостей для молоді отримати доступне житло. Це проблема молоді №1», - сказала під час прес-брифінгу Євгенія Малих, один із організаторів, член оргкомітету Кампанії.

 

Молоді активісти намалювали план квартири під Кабміном і в одному із квадратів поставили ліжко. Активісти з розкладушками, карематами, подушками боролися між собою, хто швидше застрибне, щоб зайняти місце. Черга на ліжко, розташоване в одній із кімнат, – це символічне відображення довжелезної черги на квартиру (1 млн. 216 тис. молодих сімей та одиноких молодих громадян, які ОФІЦІЙНО перебувають на квартирному обліку). А також ілюстрація факту, що місця для кохання у молоді немає. 25 % молодих українців через неможливість придбання власного житла вимушені займатися тихо коханням у спальні чи у ванній коли батьки у квартирі.

«13 млн. х ЖИТЛО = 52 млн. громадян. Саме про відродження нації говорив Віктор Янукович під час виборчих перегонів. Зараз настав час виконувати свої обіцянки. Адже саме через відсутність доступного житла українська молодь не наважується на одруження чи на народження дитини. На сайті Української Правди найбільше балів набрало питання – що в Україні швидше можна вмерти, аніж заробити на житло», - каже Олександр Солонтай, один із ініціаторів кампанії, експерт Інституту політичної освіти.

У своєму проханні ми виходимо з того, що Партія Регіонів на 2007-12 роки у Верховній Раді України взяла на себе зобов’язання перед молоддю України (13,5 млн. громадян) і поставила 3 наступних завдання:

1. «Молода родина отримає в оренду строком на 10 років муніципальне житло, зведене за кошти від земельних аукціонів, за цей час родина зможе придбати власне житло».

2. В окрему категорію Партія Регіонів вивела молодь, яка працюватиме в індустрії, а саме - «молоді спеціалісти, які працюватимуть на підприємствах-флагманах індустрії будуть забезпечені житлом під державні фінансові гарантії (1 млрд. грн.)»

3. А також окрема категорія молоді, це представники бюджетної сфери - «при укладанні трудового договору працівники бюджетної сфери на 20 років одержать ключі від квартири. Через 10 років роботи – житло може бути викуплено за 50% вартості, через 15 років – за 25%, через 20 років – воно стає власністю працівника».

Наступним етапом кампанії стане проведення зустрічей із експертами, представниками влади, народними депутатами, звернення до Президента України, організація акцій в регіонах України.


ДОВІДКА

Всеукраїнська ініціатива «Владо, будуй обіцяне!» стартувала в рамках Всеукраїнської громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА". ЇЇ мета – розширити доступ молодих людей до житла через виконання обіцянок політичних лідерів, впровадження реформ, подолання корупції в сфері. Адже Верховна Рада України 15 років тому офіційно визнала, що недосконалість фінансово-кредитної системи, централізація будівництва, реконструкції та утримання житлового фонду, обмеження у виділенні земельних ділянок і спорудженні індивідуального житла, відсутність стимулюючих факторів у вирішенні житлових питань значно загострили житлову проблему
1.

За аналітичними матеріалами, копією тексту звернення та цікавими фактами звертайтеся до Євгенії Малих.


1 КОНЦЕПЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ СХВАЛЕНА Постановою Верховної Ради України від 30 червня 1995 року N 254/95-ВР

 

Факти

Звернення

Останнє оновлення ( Субота, 27 березня 2010 23:09 )
 

MVarta Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed FM2012 
Групи Google

Підписатися на розсилку

МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ

Ел. пошта:
Відвідати цю групу

Наша княпочка

Банер
Follow us on Twitter

Останні підписанти

Підпишіть петицію
Kevinarref KevinarrefUP
StevSnuh StevSnuhAM
Lessmooro Lessmoorobt
EllBync EllByncKC
afenetlayegol ediujoziqt
ikocodu oangocatuvuyo
omunomiraoco enusowo
bwinexud igenebofuku
equtavaluqis axuaxeherug
uexazonagar ahenuva