"МОЛОДІЖНА ВАРТА"

Громадянська кампанія “Молодіжна варта”

Ми об'єднали зусилля в рамках кампанії громадянського контролю за виконанням політичними силами зобов'язань перед  українською молоддю на 2007-2012 роки.
Молодіжна варта

Молодь вимагає дешевого житла І можливості брати іпотечні кредити під 7% річних PDF Друкувати Електронна адреса
Написав Наталія БІЛОУСОВА, «День»   
Субота, 10 квітня 2010 14:56

  Наталія БІЛОУСОВА, «День»


ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ /«День»

 
 

Представники понад 25-ти молодіжних організацій днями звернулися до прем’єр-міністра України з проханням закласти в бюджет на 2010 рік кошти на будівництво молодіжного житла. На підтримку свого звернення молодь організувала навпроти приміщення Кабінету Міністрів України ще й акцію протесту під назвою «Одне ліжко для всіх: або чому молодь демонструє любов під Кабміном». Під час акції близько 50 студентів-активістів столичних ВНЗ наочно продемонстрували уряду брак квадратних метрів: розстелили на землі килими-ліжка, і, щоб сісти на них, боролися між собою.

Такі килими-ліжка — це символічне відображення довжелезної квартирної черги, в якій у 2009 році вже зареєстровано 1 мільйон 200 тисяч молодих сімей та одиноких молодих осіб, пояснює «Дню» один із організаторів акції, член Національного комітету громадянської компанії «Молодіжна варта» Олександр Солонтай.

За його словами, дефіцит квадратних метрів дуже гостро відчуває молодь (близько 13 мільйонів осіб), яка не може похвалитися великими заробітками. «Вартість типової однокімнатної квартири в Києві становить від 50 до 120 тисяч доларів — залежно від району. Якщо купувати квартиру в найгіршому районі, то молоді люди із нормальним заробітком можуть купити в найгіршій квартирі один квадратний метр за рік», — оцінює купівельну спроможність молодих Солонтай.

Не допомагає й іпотека. На думку президента Національного студентського союзу Анатолія Ігнатовича, шанси молодої людини отримати позитивну відповідь на отримання банківського іпотечного кредиту близька до нуля. «Причина відмови до банальності проста — неплатоспроможний клієнт», — говорить він. Та й іпотечні відсотки зависокі. «Але якщо брати в середньому, то обіцяні Партією регіонів 7% (для іпотечного кредиту. — Авт) молодь ще зможе осилити», — підсумовує він. Тож організатори та учасники акції просять закласти до бюджету кошти на відновлення фінансування програми молодіжного кредитування. За словами Солонтая, протягом 2009 року багато з таких програм не працювали саме через брак коштів.

Прокоментувати ситуацію з видачею молодіжних кредитів «День» попросив голову правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому кредитуванню Валерія Омельчука. «У 2009 році проблеми з фінансуванням житлових програм були грандіозні», — говорить Омельчук. Так, за його словами, на програму пільгового кредитування (видається державний кредит на придбання готового житла чи на його будівництво) з державного бюджету виділили нуль гривень, і тільки завдяки коштам місцевих бюджетів (37 мільйонів гривень) та коштам статутного капіталу самого Фонду (30 мільйонів гривень) за цією програмою вдалося видати 228 кредитів. За програмою ж часткової компенсації відсотків за кредитами комерційних банків тільки накопичився борг (із обслуговування вже виданих кредитів) у розмірі 62,7 млн. гривень. «І зараз ми працюємо над тим, щоб його погасити в цьому році, або ж реструктурувати на 2—3 роки», — додав Омельчук. На 2010 рік Фонд просить в уряду 100 мільйонів гривень на пільгове кредитування, 117 мільйонів на поточні платежі за програмою часткової компенсації банківських відсотків та ще 62,7 млн. на погашення уже накопиченого боргу. «Тобто загалом 280 мільйонів гривень», — підсумовує Омельчук.

На прохання «Дня» прокоментувати ситуацію з боргами Фонду міністр регіонального розвитку та будівництва Володимир Яцуба відповів, що він не знайомий з деталями даної ситуації, але пообіцяв розібратися. У той же час, міністр повідомив, що Мінрегіонбуд пропонує закласти в бюджеті 2010 року 2 мільярди гривень на програми будівництва пільгового житла (наприклад, програма «доступне житло», згідно з якою держава виділяє індивідуальному інвестору (ним може бути й молода особа) 30% внеску на будівництво квартири), житла для молоді. Щоправда, скільки направлять на молодіжне кредитування, міністр не уточнив, пославшись на те, що остаточні цифри будуть відомі після утвердження бюджету.

http://www.day.kiev.ua/294810/
Останнє оновлення ( Четвер, 15 квітня 2010 15:34 )
 

Коментарі  

 
0 #2 angelsmile 2010-06-04 14:52 Некоторая молодежь, кстати, учиться и работает на двух работах, что бы прожить, накормить ребенка и заплатить за квартиру(чужую причем). Так что не надо рассказывать, кто у нас в стране работает, а кто ничего не делает. Есть люди, которым боооольшие деньги платят, что бы они инфляцию "опускали", вот пусть делом займутся.
 
 
0 #1 uapolitics 2010-04-18 13:54 Молодежь, еще ничего не сделала, а уже требует. Работать нужно, а по поводу кредитов под 7%, нужно сначала инфляцию опустить до европейских норм. Имея инфляцию 13 % никто не даст кредит под 7%.
 

MVarta Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed FM2012 
Групи Google

Підписатися на розсилку

МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ

Ел. пошта:
Відвідати цю групу

Наша княпочка

Банер
Follow us on Twitter

Останні підписанти

Підпишіть петицію
Kevinarref KevinarrefUP
StevSnuh StevSnuhAM
Lessmooro Lessmoorobt
EllBync EllByncKC
afenetlayegol ediujoziqt
ikocodu oangocatuvuyo
omunomiraoco enusowo
bwinexud igenebofuku
equtavaluqis axuaxeherug
uexazonagar ahenuva