"МОЛОДІЖНА ВАРТА"

Громадянська кампанія “Молодіжна варта”

Ми об'єднали зусилля в рамках кампанії громадянського контролю за виконанням політичними силами зобов'язань перед  українською молоддю на 2007-2012 роки.


Що обіцяли молоді, і що з того виконали політичні сили Верховної Ради

Електронна адреса Друкувати PDF

Аналіз виконання даних молоді передвиборчих обіцянок політичними силами, які зараз формують Верховну Раду. Аналіз здійснено в рамках Всеукраїнської громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!"

 

"МОЛОДІЖНА ВАРТА": в Україні немає молодіжного кандидата у Президенти

Електронна адреса Друкувати PDF

Жоден із 18 нинішніх кандидатів всерйоз не перейматиметься вирішенням проблем молоді в разі обрання Президентом, оскільки для вирішення нагальних молодіжних проблем у їхніх виборчих програмах не знайшлося належного місця. Такого висновку дійшли учасники сьогоднішнього круглого столу "Обіцянки кандидатів у Президенти для молоді - дзеркало ставлення влади до суспільства", що відбувся в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ. Організаторами цієї акції стала низка молодіжних організацій, що входять до громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!"

"Молодь хоче знати і розуміти якими є зобов’язання кандидатів перед молоддю, а також як вони виконують передвиборчі обіцянки, що були дані молоді раніше. Адже молодь розуміє, що більшість кандидатів у Президенти вже зараз мають представництво у Верховній Раді, або є народними депутатами," - пояснила актуальність теми модератор круглого столу Євгенія Малих, член Національного комітету "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ".

 

Обіцянки-цяцянки для молоді

Електронна адреса Друкувати PDF

Передвиборча  кампанія в розпалі  і президентські  кандидати активно  закидають гачки, на яких чіплятимуть молодь. Купуватимуть у два способи – обіцянками та готівкою. Лише тільки студентів у нашій державі близько 3 мільйонів, а це відповідно понад 8% до рейтингу. Законодавством молодь визначена як особи до 35 років, тобто мова йде про 14 мільйонів громадян. Тож годуватимуть обіцянками щедро.  

Завойовувати  симпатії молоді взялися всі кандидати. Першим стартував Арсеній Яценюк ще навесні цього року. Тоді він об’їздив майже всю країну, зустрічаючись зі студентами та активною молоддю. Паралельно Арсеній з’явився у більшості соціальних мереж – молодь ідентифікувала його як свого. «Країну врятують освічені люди», - войовничо заявляє він з білбордів. Утім, на цьому робота з молоддю для рятівника країни завершилася.  

Діючий  президент Віктор Ющенко обіцяє майбутнім  студентам збільшення держзамовлення, «щоб усі здібні діти мали можливість вчитися». За його програмою, призов до армії не перериватиме навчання. Для цього буде збільшена кількість військових кафедр в університетах. 

Тимошенко ж обрала інакшу стратегію роботи з молоддю – інтертеймент. На думку експертів, її тур «З Україною в серці» орієнтований перш за все на молодіжну аудиторію.

Відтак, у своїй програмі Тимошенко обіцяє лише, що «розмір стипендії не буде меншим рівня прожиткового мінімуму».  

Утім, Юлія Тимошенко  зробить окрему ставку на столичних  студентів. Декільком депутатам  від БЮТ начебто вже дана вказівка системно працювати з молоддю. «Київські виші під особистим контролем Тимошенко», - стверджує джерело.  

За інформацією цього ж джерела, Партія регіонів ще не визначилася як саме працюватиме з молоддю. Проте, у програмі кандидата Януковича про молодь, зокрема студентів, подбали. Віктор Федорович гарантує і збільшення кількості бюджетних місць у вишах до 75%, і обіцяє, що протягом 10 років принаймні 3 українські університети увійдуть до світового рейтингу 500 найкращих вищих навчальних закладів. Лідер Партії регіонів виступає за відмову від системи обов’язкового зовнішнього оцінювання для вступу до ВНЗ, надання можливості випускникам, які закінчили школу до 2009 року, вступати до ВНЗ за шкільними атестатами.  

Крім  того, Янукович обіцяє, що за 10 років буде збудовано 1 млн. квартир для молоді, а також працівників бюджетної сфери, малозабезпечених сімей, людей з обмеженими фізичними можливостями. 

 

Аналіз та оцінка політичних позицій кандидатів у президенти України на виборах 2010 року

Електронна адреса Друкувати PDF
 
 Починаємо публікувати дослідження, які проводять громадські організації, учасники кампанії "Новий Громадянин". Нагадуємо, що до складу організаій, об'єднань і ініціатив, що формують "Нового Громадянина" входить і "МОЛОДІЖНА ВАРТА".

Сьогодні до вашої уваги ми пропонуємо 5 випусків Електронного бюлетеня "Твій Вибір - 2010", створеного Українським Незалежним Центром Політичних Досліджень.

Мета проекту: представити виборцям, експертному середовищу, ЗМІ, представникам міжнародної громадськості оцінку змісту політичних позицій кандидатів у президенти України у 9-ти напрямках формування та реалізації державної політики (гарантування прав власності, гуманітарна сфера, питання зовнішньої політики) під час виборчої кампанії 2010 року та оцінити спроможність політичних сил до їх реалізації передвиборчих зобов'язань.

Ці дані відкриті для поширення, тому ви можете розмістити їх на своєму сайті чи блозі.

Завантажувати випуски бюлетню "Твій Вибір - 2010" можна тут:
http://www.slideshare.net/newcitizenua
http://www.ucipr.kiev.ua/index.php
http://newcitizen.org.ua
 

Лекція Олександра Солонтая про громадянські кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА" та "Новий Громадянин"

Електронна адреса Друкувати PDF
 

Олександр Солонтай, член Національного комітету "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ", Голова Ради Старійшин ВМГО "Фундація регіональних ініціатив" (ФРІ) розповідає про всеукраїнські громадянські кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА" та "Новий Громадянин", про обіцянки кандидатів у Президенти та моніторинг виконання обіцянок політичних сил Верховної Ради, про проблеми та порятунок України.

Захід проходив 26.11.2009 у книгарні "Є" міста Харків, і був організований місцевим осередком ФРІ.

 

Президентські вибори: політики знову забули про молодь

Електронна адреса Друкувати PDF
 
Для всіх кандидатів в Президенти проблеми молоді неактуальні. Про це, посилаючись на аналіз передвиборчих програм, заявив Олександр Солонтай, член Національного комітету всеукраїнської громадянської кампанії "МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!"  під час засідання молодіжного відділення Центру соціально-консервативної політики (Україна) 25 листопада.

Як вже писала Неофіційна газета, Національний комітет кампанії днями проаналізував передвиборчі програми кандидатів у Президенти на предмет зобов’язань перед молоддю. Аналіз, зокрема, засвідчив відсутність нової та чіткої стратегії з молодіжної політики у більшості кандидатів у Президенти.

"З 18-ти претендентів на найвищу посаду тільки деякі оголосили окремі пункти, які стосуються винятково молоді, а в двох кандидатів у передвиборних програмах немає і натяку на молодіжну політику," - стверджує Олесандр Солонтай. А також зазначає, що такі передвиборні обіцянки щодо проблем молоді - це популізм, оскільки юридичних механізмів їх виконання у посади Президента немає.

"Наприклад, якщо ми візьмемо Януковича, то у нього є теза про соціальне житло. Але реалізація цього пункту одним лише Президентом неможлива. Вона ймовірна тільки в разі прийняття рішень органів місцевого самоврядування і за допомогою Верховної Ради," - підкресює молодіжний лідер, а також додає, що більшість програмних цілей кандидатів  знаходяться також у компетенції Кабінету Міністрів.

"Виникає відчуття, що кандидати в Президенти переплутали посади. Їм треба балотуватися в мери міст," - резюмує Олександр Солонтай, член Нацкомітету "МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ" та Голова Ради Старійшин ВМГО "Фундація регіональних ініціатив".

Як повідомлялося раніше, члени Національного комітету кампанії засвідчили, що більшість обіцянок стосуються або реформ у сфері освіти, або загальних тез щодо покращення рівня життя молоді. Причому загальною тенденцією для всіх кандидатів є відсутність механізмів реалізації взятих на себе зобов’язань. До того ж, більшість кандидатів не визначили часові рамки реалізації зазначених пунктів власних програм.

 
Сторінка 12 з 15

MVarta Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed FM2012 
Групи Google

Підписатися на розсилку

МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ

Ел. пошта:
Відвідати цю групу

Опитування

За кого голосуватимеш на виборах?
 

Login FormНаша княпочка

Банер
Follow us on Twitter

Останні підписанти

Підпишіть петицію
Kevinarref KevinarrefUP
StevSnuh StevSnuhAM
Lessmooro Lessmoorobt
EllBync EllByncKC
afenetlayegol ediujoziqt
ikocodu oangocatuvuyo
omunomiraoco enusowo
bwinexud igenebofuku
equtavaluqis axuaxeherug
uexazonagar ahenuva