"МОЛОДІЖНА ВАРТА"

Громадянська кампанія “Молодіжна варта”

Ми об'єднали зусилля в рамках кампанії громадянського контролю за виконанням політичними силами зобов'язань перед  українською молоддю на 2007-2012 роки.


МОЛОДЬ ТА АРМІЯ: косиш від армії? плати! Хочеш піти служити? також заплати!

Електронна адреса Друкувати PDF

Незважаючи на декларації про створення професійної армії, в Україні й надалі досі існує примусовий призив в армію на строкову службу

 

Однією з проблем, яка активно підіймалася ще з початку 90-х років, є примусова строкова служба в армії. Ця проблема підіймалася молоддю ще в часи боротьби за незалежність. Так, СРСР давно нема, а в Україні досі кримінальна відповідальність за ухилення від строкової служби, і при тому відсутня робота з тими, хто бажає добровільно брати участь в службі, допомозі збройним силам.

 

Строкова військова служба в цифрах

Хлопці 18-25 р. / рік

1999

2003

2005

2007

2008

2009

2010

2011

2012

Не проходили призову

1 500 000

2 000 000

Призвано на службу, тис

101

83

71

60

47

53

52,7

52,7

40,3

* в Україні загальна кількість чоловіків віком від 18 до 25 років за останні 10 років зменшилася на 0,5 млн. і становить бл. 2,6 млн. осіб станом на 2011 рік.

 

Влада відреагувала на безквартирних

Електронна адреса Друкувати PDF

Напередодні Маршу інвесторів Кабмін нарешті поцікавився переліком проблемних будівельних об’єктів

ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

 

Володимир Михайлович Зубко й гадки не мав, що на старість змушений буде тулитися із дружиною в однокімнатній квартирі разом з родиною сина. Хіба міг він передбачити, що вклавши в нове житло, яке забудовник обіцяв здати вже через рік, Володимир Михайлович більше трьох років буде слухати обіцянки ось-ось здати об’єкт. А вийшло саме так. Більше того, щомісяця родина Зубко змушена сплачувати відсотки за кредит. 600 доларів за квартиру, жити у якій їм чи й доведеться...

А таких родин як Зубко по всій Україні — 120 тисяч. 120 тисяч українців не мають власного даху над головою, хоча і сплатили за свої квартири 100% вартості. «Над 4,5 тисячі об’єктів будівництва сьогодні стоїть мертва тиша і ллються сльози людей, які від держави не отримали ні захисту, ні підтримки, — каже президент ГО «Асоціація приватних інвесторів та власників» Тетяна Шальман. — У нас інвесторів незавершеного житлового будівництва замість дахів над головами, залишились лише парасольки та пусті обіцянки органів державної влади. Тому ми вийшли під Кабінет Міністрів України та Адміністрацію Президента для того, щоб відкрити очі нашій державі та врешті-решт показати масштаби нашої біди».

 

Наша історія успіху

Електронна адреса Друкувати PDF

МВАРТА –  це відповідь молоді політикам, які забули про молодь!

 

            Успіх №1, всі політики мають молодіжну програму: У 2007 році молодими активістами було створено громадську кампанію «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!».  Метою п’ятирічної діяльності  (саме на такий термін створена кампанія) було допомогти партіям сформувати конкретні програми, а потім допомогти політичним силам, що подолали 3% бар’єр на виборах, дотримуватись своїх передвиборчих програм, зобов’язань та обіцянок, що стосувались молоді, якої в Україні 1/3 від населення.

            Опитування показали, що молодь хоче, щоб навпроти  кожного пункту передвиборчої обіцянки з’явилося «виконано», «зроблено», «реалізовано», «впроваджено». У випадку невиконання обіцянок, молодь готова політиків «провчити».

Кампанія МОЛОДІЖНА ВАРТА в історії молодіжного руху є найдовшим в часі проектом, що вже саме по собі є успіхом.

            Успіх №2, масовість: Багато молодих активістів побачили і впевнились, що вони справді можуть впливати на владу. Це дуже важливе еволюційне зрушення для майбутнього громадянського суспільства в Україні в цілому. До проведення кампанії активісти багатьох організацій тільки теоретично розуміли як впливати на владу, а завдяки кампанії практично навчилися це робити безпосередньо.

            Успіх№3, досягнення: Дії кампанії призвели до того, що життя молодих людей почало змінюватися. Наприклад, у студентства з’явився цілорічний пільговий проїзд на залізничному транспорті, а раніше, як відомо, він переривався літнім періодом. Студенти отримали право самоврядування, зросла стипендія. 2010 році відновила роботу програма молодіжного житлового будівництва, розпочалася реалізація програми «Доступне житло». Перераховувати всі досягнення МВАРТИ довго, важко їх оцінити, адже серед них є такі системні, як постійне внесення пропозицій до законів, так і суто практичні для кожної мами, - зростання допомоги при народженні дитини. МВАРТА постійно готує моніторингові огляди стану виконання обіцянок.

            Успіх №4, співпраця: Завдяки співпраці молодіжних організацій з іншими різноманітними організаціями, можна досягати значно більшого успіху ніж самостійно. Так, коаліція «За Україну вільну від тютюнового диму» за цей період домоглася зникнення білбордів з цигарками (зникли також з горілкою). Заборонено вживати алкоголь та палити в транспорті, місцеві ради можуть регулювати час продажу алкоголю, робити обмеження під час проведення фестивалів, культмасових заходів на свої територіях. Молодь бачить – співпраця і взаємодопомога громадян між собою є часто вирішальним елементом для досягнення успіху громадськістю.

            Перспектива: у 2012 році закінчиться строк повноважень Верховної Ради України. Політики знову хочуть піти на вибори і отримати підтримку людей.

            МВАРТА хоче надати всім громадянам України інформацію, як саме політики виконували свої зобов’язання, на прикладі молоді, а це 13 млн. людей віком від 14 до 35 років, з яких 11 млн. мають право голосу.

Це стосується:

192 депутата - Партія Регіонів

100 депутатів - Батьківщина, ПРП, УСДП та ін. (Блок Юлії Тимошенко)

65 депутатів - Фронт Змін, Народний рух України, УНП, ХДС, ЄЦ, УП «Собор», ПЗВУ, Громадянська позиція, За Україну (блок «Наша Україна – Народна Самооборона)

25 депутатів - Комуністична партія України, КПРС

20 депутатів - Народна партія

Також це стосується усіх партій, які створені народними депутатами діючої Верховної Ради України. Всього мова йде про 23 з 180 існуючих політичних сил.

 

Щодо політичної кампанії “Вставай!”

Електронна адреса Друкувати PDF

Ми раді, що тема виконання передвиборчих обіцянок даних молоді політичними силами стала аргументом у політичній боротьбі напередодні парламентських виборів-2012.

Але нагадуємо, що ані Громадянська кампанія “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!”, ані ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) не є складовими нещодавно створеної політичної кампанії “Вставай!”

Нагадуємо, що “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!” – це всеукраїнська громадянська кампанія, метою якої є моніторинг та контроль за реалізацією передвиборчих обіцянок, даних молоді політичними силами під час виборів до Верховної Ради України. До складу “МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ” входять позапартійні молодіжні громадські організації та об’єднання органів студентського самоврядування. ФРІ – організація-учасниця “МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ” – не належить до жодної політичної партії, не підтримує жодного партійного лідера, не бере участі у виборах як сторона виборчого процесу.

Михайло Лебедь,

заступник Голови ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ), організації-учасниці Національного комітету Громадянської кампанії “МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!”


 

 

Студенти попереджають Табачника і Луцького, що законопроект № 9655 не пройде

Електронна адреса Друкувати PDF

 

«Законопроект № 9655 «Про вищу освіту» авторства Табачника і компанії є способом узаконити всі корупційні схеми, які існують в нинішній освітній системі». Про це повідомив координатор АнтиТабачної кампанії, член національного комітету "Молодіжна варта" Пархоменко Сергій в ефірі передачі «Спільна правда».

 

 

Військові кафедри повинні виховувати офіцерів, а не відмазувати від армії! - Сергій Пархоменко

Електронна адреса Друкувати PDF

«Військові кафедри повинні виховувати офіцерів , а не бути прихистком  для тих, хто хоче «відкосити» від служби в армії», - про це заявив член Національного комітету громадянської кампанії «Молодіжна варта» Сергій Пархоменко в інтерв’ю  національному радіо.

 
Сторінка 2 з 15

MVarta Facebook MySpace Twitter Google Bookmarks RSS Feed FM2012 
Групи Google

Підписатися на розсилку

МОЛОДІЖНОЇ ВАРТИ

Ел. пошта:
Відвідати цю групу

Опитування

За кого голосуватимеш на виборах?
 

Login Form



Наша княпочка

Банер
Follow us on Twitter

Останні підписанти

Підпишіть петицію
Kevinarref KevinarrefUP
StevSnuh StevSnuhAM
Lessmooro Lessmoorobt
EllBync EllByncKC
afenetlayegol ediujoziqt
ikocodu oangocatuvuyo
omunomiraoco enusowo
bwinexud igenebofuku
equtavaluqis axuaxeherug
uexazonagar ahenuva